Rafał Gromny

Absolwent psychologii na wydziale psychologii klinicznej i neuropsychologii UMCS w Lublinie. Aktualnie w trakcie 4-letnich studiów podyplomowych z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod przewodnictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Ukończył: studia podyplomowe z psychologii transportu na Uniwersytecie Jagiellońskim (psycholog transportu nr 9/2015 w rejestrze Marszałka Województwa Podkarpackiego), kurs psychoterapii dzieci i młodzieży (160 h) organizowany przez Centrum Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej MENSANA w Krakowie (praca z dziećmi i młodzieżą w obszarze: zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych).  Psycholog uprawniony do prowadzenia badań psychologicznych osób ubiegających się o wydanie pozwolenia na broń.

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując między innymi w: Poradni Zdrowia Psychicznego Szpitala MSWiA w Rzeszowie, szkołach podstawowych (psycholog szkolny), Ośrodku Wczesnej Interwencji w Mielcu (praca z dziećmi do 7 roku życia), Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mielcu, Poradni Psychologiczno-Psychoterapeutycznej (Euro-Medica), przychodniach medycznych (LuxMed, Certus).

Założyciel pracowni psychologicznej: Centrum Szkoleń i Badań Psychologicznych, którą prowadzi od 9 lat.

Paula Ratusińska – Gromny

Psycholog, mediator, menedżer oświaty, szkoleniowiec. Ukończyła psychologię ze specjalnością psychologia kliniczna na Uniwersytecie im. Marii Curie – Skłodowskiej, na wydziale Pedagogiki i Psychologii w Lublinie oraz studia podyplomowe z zakresu: zarządzania oświatą, oligofrenopedagogiki oraz pracy z uczniem ze spektrum autyzmu. Posiada również przygotowanie pedagogiczne niezbędne w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ukończyła roczny kurs Psychoterapii Dzieci i Młodzieży organizowany przez Ośrodek Terapii Poznawczo-behawioralnej MENSANA w Krakowie. 

Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas dziesięcioletniej pracy psychologicznej m.in. w szkole i przedszkolach. Od ośmiu lat pracuje na stanowisku psychologa w poradni psychologiczno – pedagogicznej. Od kilku lat współpracuje również z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Dziennym Domem Pobytu Dla Seniorów a także z Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku, w którym prowadzi szkolenia dla nauczycieli. Od 2021 roku współpracuje także z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. W swojej pracy zawodowej zajmuje się prowadzeniem diagnozy psychologicznej, terapią psychologiczną, poradnictwem dla Rodziców, prowadzeniem zajęć grupowych dla dzieci TUS (Trening Umiejętności Społecznych) oraz zajęć warsztatowych przeznaczonych dla Rodziców dzieci przejawiających trudności wychowawcze. Jej zainteresowania zawodowe to przede wszystkim mutyzm wybiórczy i depresja dzieci i młodzieży.

Nieustannie dba o podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych oraz posiadanych kompetencji, biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach, kursach czy konferencjach naukowych.

W wolnym czasie oddaje się swoim pasjom – podróżom i  kulinariom.

Marta Gromny

psycholog, logopeda, terapeuta zaburzeń wieku rozwojowego. Specjalista z 35- letnim stażem pracy w zawodzie psychologa w placówkach oświatowych oraz medycznych. Posiada uprawnienia do diagnozy i terapii zaburzeń wieku rozwojowego typu: zaburzenia funkcji poznawczych, problemy emocjonalne, zaburzenia psychosomatyczne (problemy nerwicowe, lękowe, depresyjne). Specjalizuje się w psychologii klinicznej i neuropsychologii dziecka oraz osób dorosłych, prowadzi również terapię zaburzeń mowy i języka.  

Mirona Weryńska

Psycholog, ukończyła psychologię na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Rzeszowskim z przygotowania pedagogicznego. Jest pracownikiem Przychodni Kompleksowej Rehabilitacji w Mielcu, w której wspiera rozwój dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach z zakresu pomocy psychologicznej udzielanej dzieciom z różnymi formami zaburzeń.

Jej praca zawodowa skupia się na stosowaniu oddziaływań terapeutycznych nakierowanych na dzieci i osoby dorosłe z różnym stopniem i typem niepełnosprawności. Swoją przyszłość zawodową w szczególności wiąże z diagnozą i terapią dzieci ze spektrum autyzmu, koncentrując się na dalszym rozwoju swojej wiedzy i umiejętności w tym zakresie.

Adres: ul. Sienkiewicza 1, lokal 34, Mielec

Rafał Gromny: 502 560 377

Paula Ratusińska-Gromny: 798 683 154

Marta Gromny: 512 318 578

E-mail: rafalgromny@gmail.com

SERDECZNIE ZAPRASZAM